O nás

Když se dnes podíváme zpátky až do devadesátek, všechno to začalo vcelku nenápadně, v Děčíně kousek od břehu Labe. Jaroslav Voldřich se v roce 1996 pustil  do soustružení dřevěných kuliček a začal vyrábět i další polotovary pro hračky. Hned na začátku  měl jasno v jedné věci: chtěl pracovat se dřevem. Proč? Protože dřevo není mrtvý materiál, má v sobě energii a jeho dotyk vám dá mnohem víc než sebedokonalejší kus plastu. I díky tomu, že se dal dohromady s předními výrobci hraček jak na našem, tak na zahraničních trzích – vždy  měl na prvním místě bezpečnost všech výrobků, vybíral společně s kolegy ty nejlepší druhy dřeva a nikdy  neslevili z výjimečné kvality opracování.

Co bylo NAŠÍ motivací?

Cílem bylo uspět na zahraničním trhu i motorem  původní motivace, proč  se vlastně pustil do nelehké práce se dřevem –po problémech s německými odběrateli polotovarů a výrobků došel k závěru, že již bude vyrábět pouze svoje vlastní výrobky. proto  na přelomu tisíciletí zatoužil i po vlastních tvůrčích dílech. Zakoupil  počítačem řízený obráběcí stroj a proměnili ho v neúnavného pomocníka. Společnými silami tak vznikla  první originální kuličková dráha Saturn Rollipop, jejíž sláva a popularita se rozšířila po celé Evropě. Nezůstalo  u jediného, byť originálního výrobku, ale postupně  patentovali i dřevěná kola Bikeeno a Dj WooDoo. Dobývat Evropu mu pomáhali i velikáni obchodu s hračkami světová síť Toys „R“ Us. Kromě hraček  se pustil i do zakázkové výroby – a rozšířil výrobu i na dětský nábytek a vybavení dětských pokojíků na míru. Nikdy  nepřestal dbát na bezpečnost a kvalitu opracování prvotřídního dřeva. Jako první  vylepšil klasické dřevěné plážové lehátko, které jako jediné na trhu zabraňovalo skřípnutí dětských prstíků.

Ne všechno se vždy v životě daří podle představ, a tak po dvou dekádách usilovné práce musela nastat pauza – přepracování Jaroslava Voldřicha si vybralo svou daň a únava se syndromem vyhoření vyřkly zdánlivý konec. Naštěstí dva roky odpočinku a hlavně narození dcery Vendulky stačilo vrátit chuť a síly do další práce. nechtěl koupit plastovou jídelní židličku, tak si vzpomněl na původní prototyp  dnes již legendárního Koníka – unikátní spojení houpacího koně, jídelní stoličky a dětského stolku. Než  ho ale s kolegy vypilovali do finální, 101% bezpečné verze, pár let  to zabralo. I proto, že šlo o unikátní kousek se Jaroslav Voldřich přihlásil do pořadu DEN D a k tomu účelu založil v roce 2010  firmu nazvem TRIHORSE – a  krédo, zásady, v něž věřil, zůstaly nezměněné: není větší radost než radost v dětských očích, a pro ni děláme vše, co je v našich silách. 

Co bylo průlomem ve vývoji firmy TRIHORSE

Určitě pořad DEN D kdy medializace pomohla nastartovat počáteční prodeje jídelní židličky koník. A pak vyrábět vše ve vlastním provozu. Kde zadávat výrobu nefungovalo, tak došlo v roce 2012 k zakoupení skladového areálu, který se postupně předělal na výrobní areál s investicí do prvního CNC a dalších truhlářských strojů . Dlouhodobě nejúspěšnější výrobek je MAXI Kuličková dráha, která je nejúspěšnější český výrobek na německém amazonu již 7 let . Dále se prodává v Itálii, Francii, Anglii Španělsku a USA.

Hlavním a rozhodujícím směrem a mezníkem firmy bylo spojení se v roce 2017 s firmou JANOSCHIK Ivana Vanečka. Kde nadčasový design celé JANOSCHIK kolekce vytvořil podhoubí pro největší investici v celkovém rozsahu 25 mil. korun do nejmodernějších strojů. Kde hlavním důvodem tohoto kroku byl FINGERCAR. Tento česko-slovenský výrobek spojuje v sobě nadčasový design a nekonečnou škálu možností použití.

Proč je firma TRIHORSE úspěšná?

Už to není jen o Jaroslavu Voldřichovi a Ivanu Vanečkovi je to každodenní příběh lidí  Zdeny Sedláčkové, Jaroslava Kindla , Romana Řezníčka, Martiny Kindlové, Moniky Vychroňové, Radky Klímové, Jany Hájkové. Ilony Stachové, Veroniky Smejkalové, Jaroslavu Půlpánovi, Radkovi Rosickému, Daně Jilichové, Janě Pazderníkové a ostatních externích  spolupracovníků a dodavatelů.

Vize firmy TRIHORSE?

Být dlouhodobou součástí dětských příběhů v té netvořivější úrovni s přírodním materiálem.

 

Bannery zápatí

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.