O společnosti

Věříme v kreativitu našich dětí, v jejich nekonečnou fantazii a rozzářené oči, když můžou tvořit a objevovat. Věříme, že jsou nepopsaný list, na který teprve začínají malovat – díky barvám a hračkám, které jim dáme my, rodiče, rodina, dospělí, k dispozici.

Co nás charakterizuje?

Od soustružení dřevěných kuliček jsme ušli dlouhou cestu, ale jsou věci, které ctíme od začátku a nehodláme na tom nic měnit – dodržujeme zásady poctivého řemesla, pracujeme pouze s kvalitním dřevěným materiálem, využíváme ekologicky šetrné procesy a pořád jsme parta, která se umí vzájemně podržet.

Kde jsme se vzali?

Když se dnes podíváme zpátky až do devadesátek, všechno to začalo vcelku nenápadně, v Děčíně kousek od břehu Labe. Pustili jsme se do soustružení dřevěných kuliček a začali vyrábět i další polotovary pro hračky. Hned na začátku jsme měli jasno v jedné věci: chceme pracovat se dřevem. Proč? Protože dřevo není mrtvý materiál, má v sobě energii a jeho dotyk vám dá mnohem víc než sebedokonalejší kus plastu. I díky tomu, že jsme dali dohromady s předními výrobci hraček jak na našem, tak na zahraničních trzích – vždy jsme měli na prvním místě bezpečnost našich výtvorů, vybírali jsme ty nejlepší druhy dřeva a nikdy jsme neslevili z výjimečné kvality opracování.

Co je naše motivace?

Touha přinášet dětem radost byla naším motorem a původní motivací, proč jsme se vlastně pustili do nelehké práce se dřevem – proto jsme na přelomu tisíciletí zatoužili i po vlastních tvůrčích dílech. Zakoupili jsme počítačem řízený obráběcí stroj a proměnili ho v neúnavného pomocníka. Společnými silami tak vznikla naše první originální kuličková dráha Saturn Rollipop, jejíž sláva a popularita se rozšířila po celé Evropě. Nezůstali jsme u jediného, byť originálního výrobku, ale postupně jsme patentovali i dřevěná kola Bikeeno a Dj WooDoo. Dobývat Evropu nám pomáhali i velikáni obchodu s hračkami světová síť Toys „R“ Us. Kromě hraček jsme se pustili i do zakázkové výroby – a rozšířili jsme naši tvorbu i na dětský nábytek a vybavení dětských pokojíků na míru. Nikdy jsme nepřestali dbát na bezpečnost a kvalitu opracování prvotřídního dřeva. Jsme pyšní třeba na vylepšené klasické dřevěné plážové lehátko, které jako jediné na trhu zabraňovalo skřípnutí dětských prstíků.

Ne všechno se vždy v životě daří podle představ, a tak po dvou dekádách usilovné práce musela nastat pauza – přepracování si vybralo svou daň a únava se syndromem vyhoření vyřkly zdánlivý konec. Naštěstí pár let odpočinku stačilo vrátit chuť a síly do další práce. V roce 2005 tak mohl vzniknout první prototyp dnes již legendárního Koníka – unikátní spojení houpacího koně, jídelní stoličky a dětského stolku. Než jsme ho ale vypilovali do finální, 101% bezpečné verze, pár let nám to zabralo. I proto, že jde o unikátní kousek, jsme v roce 2010 založenou firmu nazvali TRIHORSE – a naše krédo, zásady, v něž věříme, zůstaly nezměněné: není větší radost než radost v dětských očích, a pro ni děláme vše, co je v našich silách.